Dariusz Domagalski

Pisarz, felietonista, scenarzysta komiksów, animator kultury, twórca larpowy. Urodzony 14 października 1972 roku w Gdyni. Obecnie mieszka w Gdańsku, wiking niemogący żyć bez morza i wiatru. Debiutował w 2006 roku humoreskami o załodze ORP „Dzik” na łamach magazynu literackiego. Autor powieściowego cyklu krzyżackiego obejmującego okres wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim, łączącego historię z elementami mistycyzmu („Delikatne uderzenie pioruna”, „Aksamitny dotyk nocy”, „Gniewny pomruk burzy”, „I niechaj cisza wznieci wojnę”, „Złowieszczy szept wiatru”). Podejmował różne kierunki literatury popularnej: kryminał („Cherem”), powieść historyczna („Vlad Dracula”, „Piraci Północy: Bractwo”) i science fiction („Silentium Universi”, „Osobliwość”). W roku 2016 ukazała się powieść „Angele Dei” o wojnie pomiędzy aniołami.
W latach 2010–2012 był stałym felietonistą miesięcznika literackiego „Science Fiction Fantasy i Horror”. Jego felietony zahaczały tematycznie o historię, kulturę, sztukę, popkulturę. Niektóre z przymrużeniem oka, inne poważniej wskazywały analogie między światem zastanym a tym. co było w przeszłości. Współpracował z portalami internetowymi, takimi jak naEkranie i Kawerna, gdzie publikował teksty publicystyczne.
W zakresie działalności larpowej preferuje szkołę skandynawską, mocno immersyjną. W swoich projektach stawia na aspekt konfliktów międzyludzkich, wewnętrznych rozterek oraz moralnych wyborów.

Książki tego autora: