Najpopularniejsza seria Evana Curriego Ludzkość wyrusza w kosmos. „Odyseja”, okręt wyposażony w najnowsze zdobycze technologii i obsadzony najlepszą możliwą załogą, podróżuje przez czarną pustkę Galaktyki. Co napotka na swej drodze? Co te odkrycia przyniosą Ziemi i jej mieszkańcom? W serii ukazało się siedem tomów: „Odyssey One: Rozgrywka w ciemno” „Odyssey One: W samo sedno” „Odyssey… Read more »

Absolutnie porywająca seria Iana Douglasa W XXV tajemniczy obcy zwani Sh’daar próbują ograniczyć rozwój ziemskich technologii. Czy będziemy potrafili się przeciwstawić i obronić naszą niezależność? Walki w kosmosie, opisy zaawansowanych technologii, genialne pomysły taktyczne, odległe układy gwiezdne – to wszystko czeka na czytelników serii. Cykl składa się z ośmiu tomów: „Star Carrier: Pierwsze uderzenie” „Star Carrier: Środek ciężkości”… Read more »

Prawdziwa gratka dla wielbicieli military space opera W przyszłości ludzkość prowadzi bezpardonową walkę o przetrwanie. Max Robichaux zostaje kapitanem niszczyciela USS „Cumberland”, okrętu, który nie cieszy się najlepszą sławą. Nowy dowódca niemal od razu otrzymuje niezwykle ważne zadanie… Nieustające zmagania z wrogiem, nowe sojusze, pułapki w przestrzeni kosmicznej, bitwy, podróże międzygwiezdne – od serii H…. Read more »

W odległej przyszłości… Rafał Dębski zabiera nas w niesamowitą podróż niszczycielem „Sirene”, w towarzystwie najbardziej niepokornego kapitana Floty Kosmicznej Jego Cesarskiej Wysokości, Aidana Samuelsa, i jego mocno niekonwencjonalnej załogi. Walki okrętów kosmicznych, intrygi, podstępy, pojedynki, enigmatyczne zjawiska pojawiające się w kosmosie – to wszystko czeka na kartach „Rubieży imperium”. Dotychczas ukazały się: „Rubieże imperium: Kraniec… Read more »

Seria Sławomira Nieściura, tom 1 „Kurs na kolizję”. Gdy ludzie zawłaszczyli dla siebie ich dominium, ukryli się na peryferiach układu, wśród zawieszonych w zimnej i ciemnej pustce planetoid, by tam odbudować unicestwione floty. Teraz wracają, by odebrać swoje włości. Skunowie. Enigmatyczni, milczący, groźni. Naprzeciwko ich kamiennych okrętów wojennych staje Zespół Wydzielony „Mroczni Drapieżcy”. Pojedynczy krążownik i… Read more »

W XXI wieku Ziemianie nawiązują pierwszy kontakt z obcymi cywilizacjami. Niestety obcy nie są zbyt przyjaźnie nastawieni i nie mając wyboru, ludzie stają się pionkami w brutalnym konflikcie między różnymi gatunkami kosmitów. Czy ziemskie Siły Ekspedycyjne na zawsze zmuszone będą walczyć w cudzych wojnach?

Seria Dariusza Domagalskiego, której akcja rozgrywa się trzysta lat po zniszczeniu Ziemi. Opowiada o pozostałościach ludzkości, przemierzających kosmos, w desperackiej walce o przetrwanie.

Na przestrzeni wieków pewne odkrycia, wynalazki, wydarzenia, a nawet osoby zmieniały bieg rozwoju cywilizacji. Czasem te elementy splatały się, zmieniając przeznaczenie ludzkości. Saga o Pograniczu jest opowieścią o takiej właśnie chwili. Jest rok 3472. Ludzkość podnosi się z kolan po tysiącleciu mroku i rozpaczy spowodowanych epidemią biologiczno-cyfrowej zarazy, która unicestwiła niemal całą populację. Odkrycie Arki… Read more »

Czy odważysz się na udział w tej grze…? Minęło siedemdziesiąt lat, odkąd na Ziemię przybyła armada obcych. Ludzkość dostaje proste ultimatum: dołączyć do Imperium lub zniknąć z oblicza Galaktyki. Członkostwo jednak kosztuje. By przetrwać, pozbawiona unikatowych surowców Ziemia musi handlować swoim najcenniejszym zasobem – krwią i życiem własnych mieszkańców. Odrodzone z zamierzchłej przeszłości ziemskie Legiony… Read more »

  Elitarna eskadra wyrusza na tajną misję za liniami wroga w kontynuacji sagi Odyssey One.    

Kolejna w Drageusie seria B.V. Larsona. Leo Blake, były porucznik marynarki, prowadzący beztroskie życie plażowego włóczęgi, pewnego dnia zostaje rzucony w wir  wojny z tajemniczym Imperium.

Nowa trylogia Evana Curriego, pisarza, który zdobył już w Polsce sporą popularność seriami Odyssey One i Hayden War. Po upadku ludzkiej cywilizacji władzę na Ziemi obejmują demony. Próbują one doprowadzić do zagłady resztek ludzkości, co nie wydaje się trudne, dopóki na drodze nie stanie im nieoczekiwana przeciwniczka.

Bestsellerowa seria B.V. Larsona opowiadająca historię Ziemian wplątanych w kosmiczną wojnę. Gigantyczne roboty, zwane makrosami, usiłują podbić Ziemię. Ludziom pomagają nanity, mikroskopijne sztuczne inteligencje. Siły Gwiezdne, armia komandosów stworzona i dowodzona przez byłego wykładowcę uniwersyteckiego Kyle’a Riggsa, musi stawić czoła wielu wyzwaniom i walczyć w innych systemach słonecznych. https://solaris7.pl/2017/11/02/zaginione-opowiesci-29-b-v-larson-star-force/

Doskonała podwójna trylogia Nicka Webba Obcy zaatakowali Ziemię. Bez ostrzeżenia. Bez litości. Zginęły setki milionów, dziesiątki miast spłonęły. Potem niespodziewanie obca flota opuściła Błękitną Planetę. Ludzie odbudowali zniszczone miasta, na nowo stworzyli siły zbrojne. Teraz obcy wracają…

Trylogia Kennedy’ego Hudnera „Alarm of War”. Ludzkość, zmuszona do opuszczenia Ziemi, kolonizuje kosmos. Między Victorią, Dominium Zjednoczenia Ludowego a Cesarstwem Tilleke rozgrywa się bezpardonowa walka  o wpływy i przejęcie tuneli czasoprzestrzennych. Military SF w najczystszej postaci!

Cykl autorstwa Arkadego Saulskiego Układ Słoneczny nareszcie stanął przed ludzkością otworem – prywatne, wielkie korporacje skolonizowały praktycznie wszystkie planety naszego systemu. Zbrojnym ramieniem firm są prywatne armie, a pośród nich najsłynniejsza, legendarna – Czerwona Kompania. Jednak Układ Słoneczny skrywa wiele tajemnic i już wkrótce jedna z nich może wywołać wojnę o wiele gorszą niż dotychczasowe… Read more »

Nowa seria Evana Curriego Na planecie zwanej Światem Haydena pojawia się coś, co zagraża osiedlonym tam kolonistom. Sierżant Sorilla Aida stanie do walki z obcą siłą o nieznanych możliwościach. To misja jakby stworzona specjalnie dla niej.