Rafał Dębski

Rocznik 1969, zodiakalny Bliźniak, obarczony wszelkimi zaletami i wadami tego znaku. Autor powieści i opowiadań fantastycznych, sensacyjnych, kryminalnych, wojennych i historycznych. Debiutował w 1998 roku w „Nowej Fantastyce”, potem współpracował między innymi z „Feniksem”, „Magią i Mieczem”, „Gazetą Rycerską”. W latach 2009-2012 był redaktorem naczelnym „Science Fiction, Fantasy i Horror”.

Na jego koncie autorskim figuruje 15 powieści oraz pokaźna liczba opowiadań.

Nie ma zbyt wiele czasu na realizację innych pasji poza pisaniem, ale jeśli już znajdzie wolną chwilę i podobnego sobie szaleńca, z upodobaniem oddaje się fechtunkowi bronią białą.

Bardzo nie lubi głupoty, codziennej bieganiny, wędkowania, upierdliwych hobbitów i przemądrzałych elfów. Uwielbia za to czytać oraz spędzać leniwie czas, ogromną sympatię odczuwa do smoków, goblinów, krasnoludów, błędnych rycerzy, dzielnych astronautów i pięknych księżniczek. Szczególną estymą darzy koty, których aktualnie posiada cztery… Chociaż w przypadku tych zwierząt bardzo trudno orzec, kto kogo posiada.

Miłośnik i znawca piwa, o którym może opowiadać godzinami.

Znajomi twierdzą, że jego charakter jest hybrydą osobowości świętego Franciszka i Sinobrodego. Jedni nie potrafią z nim wytrzymać, inni widzą pełnego uroku altruistę. Może wszyscy mają rację?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafał_Dębski

http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/rafal_debski

http://encyklopediafantastyki.pl/index.php?title=Rafał_Dębski

Książki tego autora: