Autor
Ian Douglas
Tytuł Oryginału
Star Carrier: Earth Strike
Data Wydania
09/05/2013
Inne Części Serii

Star Carrier: Pierwsze uderzenie

Published on: Last updated:
(4 głosów, średnia: 8,50)
Loading...Loading...

Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh’daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii (GRIN) doprowadzi gatunek ludzki do punktu osobliwości technologicznej, w którym ludzkość osiągnie transcendencję. Sh’daar uważają, że jest to zagrożenie dla całego Wszechświata – dlatego gatunek ludzki musi zostać powstrzymany, nawet jeśli miałoby to oznaczać jego całkowitą eksterminację. Lecz ludzie nie byliby sobą, gdyby podporządkowali się bez szemrania naciskom obcych, choćby i najpotężniejszych…

Siedziałeś kiedyś za sterami gwiezdnego myśliwca? Czułeś strzał adrenaliny, kiedy jednostka wroga pojawiła się w celowniku? Mrużyłeś oczy, oślepiony słońcami nuklearnych eksplozji, rozdzierających głuchą ciszę przestrzeni? Miałeś okazję stanąć w obronie swojego świata, być jednym z tych, o których Churchill powiedział: „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym?”. Wiesz, jak to jest, kiedy trzeba awaryjnie wylądować i radzić sobie w obcym, skrajnie wrogim środowisku? Teraz masz niepowtarzalną okazję przeżyć to na własnej skórze. Zobaczysz, jak postrzega krwawe starcie nie tylko zwykły żołnierz, ale także jak wygląda ono z perspektywy dowódcy.

Ian Douglas prowadzi czytelnika przez meandry wojny z takim znawstwem, że będziesz miał wrażenie, jakbyś uczestniczył w wydarzeniach całym sobą, sercem, duszą i ciałem.

W sprzedaży

Okładka miękka, epub, mobi

  1. robert.c7

    Trudno mi jednoznacznie ocenić tą serię, z jednej strony interesujące bitwy kosmiczne (pisane zarówno z punktu widzenia dowódcy floty jak i jednego z pilotów), z drugiej serii jakby zabrakło głębi. Mamy kilka ciekawych ras obcych, mamy pewną tajemnicę, ale nijakie postacie i rozwleczona fabuła sprawiają, iż od pewnego momentu jest to lektura bardziej “by doczytać” niż poznać dalsze losy bohaterów. Jeśli jednak lubisz epickie pojedynki myśliwców w kosmosie i bitwy, gdzie jeden człowiek może zmienić przebieg całej potyczki dzięki swojemu heroizmowi być może jest to seria dla Ciebie.

    Więcej https://solaris7.pl/2016/09/02/zaginione-opowiesci-11-star-carrier-douglas-ian/

  2. sjaniszewski

    „Star Carrier” to ciekawie zapowiadający się cykl military SF. Pomimo, że powieść nie jest wolna od wad, idealnie wpisuje się w pustkę, jaką zostawił po sobie Lem, Dick czy Asimow. Jako pozycja z gatunku hard science fiction nie przytłacza skomplikowaną terminologią, dlatego z pewnością zadowoli każdego fana. Autor może nie ma daru do pisania postaci, za to zdecydowanie dobrze wypada mu kreowanie dystopijnego świata przyszłości. Świetne opisy historii gatunku ludzkiego przeplatane z epickimi bitwami sprawiły, że stałem się zagorzałym fanem tego cyklu już po pierwszym tomie.